V dnešnej dobe sú smartfóny nenahraditeľným nástrojom na zvýšenie produktivity a výdrž batérie je nevyhnutná pre všetkých, ktorí sa na svoje zariadenia potrebujú spoľahnúť. Nízka kapacita batérie v spojení s chýbajúcou možnosťou nabiť si telefón, je “nočnou morou” viacerých používateľov.
Spoločnosť Honor sa dlhodobo venuje výskumu a vývoju batérií v mobilných zariadeniach. Posledné inovácie priniesli prelomovú batériu s vysokým obsahom kremíka a uhlíka. Vďaka svojej konštrukcii je vhodná do tenkých smartfónov. Ultratenké smartfóny s dlhou životnosťou môžu byť novým priemyselným štandardom.
Najnovší smartfón s ohybným displejom a najtenšou konštrukciou na svete Honor Magic V3, priniesol kremíkovo-uhlíkovú batériu už tretej generácie. Prvýkrát sme sa s ňou stretli v telefóne Honor Magic5 Pro. Batéria ponúka výnimočnú výdrž a spoľahlivý výkon aj v drsných chladných podmienkach.
Použitie kremíkovo-uhlíkového materiálu na zvýšenie kapacity batérie
Lítiové batérie už dlho slúžia ako primárny zdroj energie pre smartfóny, pričom ich výkon do značnej miery závisí od množstva a prietoku lítiových iónov. Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré ovplyvňujú množstvo lítiových iónov, je materiál anódy. Preferovaným a rozšíreným materiálom na výrobu anód je grafit, ktorý ponúka teoretickú kapacitu 372 mAh/g.
Honor však na zvýšenie kapacity svojich batérií používa pri výrobe anód materiál na báze kremíka, ktorý sa môže pochváliť teoretickou kapacitou 4 200 mAh/g, čo je desaťkrát viac než pri grafite.
Na základe tohto úspechu vyvinula spoločnosť Honor pre skladací Magic V3 inovatívnu kremíkovo-uhlíkovú batériu tretej generácie, ktorá zvyšuje podiel kremíka v zápornej elektróde na 10 %. Pozoruhodné je, že to dosahuje s priemernou hrúbkou batérie iba 2,6 mm. V porovnaní s predchodcom Magic V2 má Magic V3 zníženú hrúbku batérie o 4,4 % a zároveň dosiahol zvýšenie hustoty energie o 5,74 %.
Inšpirácia pokrokom spoločnosti Tesla
V roku 2016 Tesla predstavila Model 3, základný elektromobil poháňaný inovatívnou batériou s vylepšeným kremíkovým zložením. Toto zvýšenie kremíka zvýšilo hustotu energie na približne 550 mAh/g, čo výrazne zlepšilo celkový výkon batérie. Inšpirovaný pokrokom spoločnosti Tesla sa tím výskumu a vývoja spoločnosti Honor ponoril do potenciálu chemických štruktúr na báze kremíka, aby priniesol optimálne riešenie pre používateľov smartfónov.
Vyšší výkon batérie a správa napájania pomocou čipu s AI
Patentovaná čipová sada Honor E1 Power Enhanced je špeciálna konštrukciou tri v jednom. Bezproblémovo integruje merače energie, ochranu a integrované obvody proti falšovaniu do jednej kompaktnej jednotky.
Navyše, Inteligentným rozpoznávaním rôznych scenárov teploty a nabíjania čip optimalizuje proces nabíjania, aby sa dosiahlo úplnejšie nabitie batérie, a zároveň sa zvyšuje účinnosť vybíjania, aby sa zmiernil problém so starnutím batérie. Čipset tiež integruje prispôsobený algoritmus pre nízke teploty, ktorý optimalizuje výkon batérie v extrémnych podmienkach.
Mohlo by vás zaujímať:
- Návrat bizónov do voľnej prírody dokáže výrazne znížiť emisie oxidu uhličitého
- Majú nabíjateľné batérie zmysel aj v roku 2024? Vyskúšali sme si to sami
- Na kanadskom ostrove vyšľachtili zemiaky, ktoré sú odolné voči klimatickým zmenám
Spojenie kremíkovo-uhlíkovej batérie a čipovej sady s podporou umelej inteligencie môže priniesť do mobilných zariadení dlhšiu výdrž na jedno nabitie pri super štíhlej konštrukcii.