Chystá sa príchod nositeľnej techniky, ktorá sa nabije sama počas používania

Budúcnosť technológie by mala patriť najmä hodinkám, no využiť by sa dala aj v prsteňoch či slúchadlách.
mi band 4

Firma Xiaomi patrí k tým, ktoré prinášajú každý rok nové a nové produkty a technológie. Často sa tiež stáva, že prídu s úplne novým typom produktu, ktorý tu predtým ešte nebol, prípadne nie v takej forme. Nedávno dokonca podali patentovú prihlášku týkajúcu sa použitia solárnej energie na nabíjanie nositeľných zariadení. Podľa záznamov na platforme Tianyancha Intellectual Property Information Platform bola patentová dokonca prihláška schválená.

ciara

Mohlo by vás zaujímať:

ciara

Koncept sa zaoberá základnými prvkami novej technológie. Údajne sa môže uplatniť na rôzne nositeľné zariadenia, ako sú inteligentné prstene a fitness náramky, a môže byť navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám a preferenciám rôznych skupín používateľov. Produkty budú mať zabudované solárne panely spolu s ostatným hardvérovým vybavením. Kľúčové komponenty budú šikovne umiestnené v obale zariadenia, aby tvorili kompaktný a efektívny systém na premenu a ukladanie energie. Nižšie môžete vidieť ako vyzerá tento patent.

xiaomi solar
Koncept patentu | Zdroj: GizmoChina

Ako môžete vidieť, solárny panel a batéria sú elektricky pripojené k riadiacej doske na využitie solárnej energie. Stojí za zmienku, že v obale je navrhnutý špeciálny svetelný koncentrátor, ktorý zahŕňa svetlo-vstupnú a svetlo-výstupnú plochu, pričom tá svetlo-výstupná priamo smeruje na solárny panel.

Vyrieši problém slabej výdrže

Pomocou koncentrátora môže byť svetlo smerované na solárny panel, čím sa výrazne zvyšuje množstvo dopadajúce na panel a zlepšuje sa využitie svetelnej energie. Hoci to nešetrí veľa energie, môže to znížiť alebo dokonca úplne znížiť potrebu častého nabíjania zariadenia. Aj kvôli tomu, že tieto zariadenia nevyžadujú veľa energie na prevádzku. Podľa správy má patent za cieľ vyriešiť problém výdrže batérie, ktorý bežne postihuje nízkoenergetické nositeľné zariadenia, ktoré sú zvyčajne veľmi malé a nemôžu mať zabudovanú väčšiu batériu.

Zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares
Podobné články